Tagasi üles

Gaselli Kongress on tunnustus ja inspiratsiooniüritus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus.

Programm

 • kohvitass

  Registreerimine ja hommikukohv

 • imgpsh_fullsize_anim

  Avasõnad*

  Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel

 • 380 × 450 gasell2020 esinejad taustaga4

  „Kasvu häkkimine – mis, kuidas, miks?“

  Anssi Rantanen on esimese kasvuakadeemia Growth Tribe Academy tegevjuht

  Loe veel

  Anssi Rantanen tegutseb praegu Growth Tribe’i Soome tegevjuhina. Growth Tribe on Euroopa esimene kasvuakadeemia. Anssi Rantanen õppis Google’is, kuidas maailma kiiresti kasvavad ettevõtted oma kasvu süstematiseerivad. Tema kolmeaastane kogemus ettevõttes annab talle ainulaadse perspektiivi kasvavate ettevõtete tulevikule. Google’is tegi ta tihedat koostööd üle 40 Soome turundusorganisatsiooniga, mis andis talle põhjaliku ülevaate ettevõtete tänapäevastest kasvuvõimalustest ja protsessidest. Rantanen usub, et tulevased võitjad rõhutavad õppimist ja enesejuhitud meeskondi. Ta on märganud, et paljudel suurtel ettevõtetel puudub võime riske võtta. „100 000 töötajaga Google võtab riski ja pooldab ettevõtlikkust. Seal oli pidev õppimine kultuurile omane, samas kui enamikul teistel ettevõtetel pole sarnaseid väärtusi, ”räägib Rantanen.

 • 380 × 450 gasell2020 esinejad taustaga

  „Ideedega minnakse üle piiride“

  Jüri Pihel on gasellettevõte Kids Network Television OÜ asutaja

  Loe veel

  Kes arvab ära, millisel Eesti telekanalil on miljoneid vaatajaid, kusjuures isegi Pakistanis? Lastekanaleid KidZone TV, KidZone+ ja SmartZone tootva gasellettevõtte Kids Network Television OÜ eelmise aasta kasum oli umbes 667 000 eurot ning müügitulu on ulatunud paaril viimasel aastal üle 2 miljoni euro. Seda on rohkem kui teistel Eesti kanalitel. “Muidugi tuleb silmas pidada, et meil on turg üle piiri. Aga see on efektiivsuse küsimus ja meie oleme viinud kogu majapidamise pööraselt efektiivseks, “ ütleb Pihel. Hinnaläbirääkimisel on üks lihtne reegel: tee hinnapakkumine ise ja tee see nii madal, et on juba täiesti piinlik, lisab ta.

 • 380 × 450 gasell2020 esinejad taustaga2

  „Ära karda enda nime“

  Kriss Soonik Käärmann on luksuspesu ja -sohvariiete brändi Kriss Soonik Loungerie asutaja

  Loe veel

  Kümne aastaga on Kriss Soonik loonud tugeva rahvusvahelise kuvandi, müües kokku 16 riigis ja 45 butiigis – Jaapanist Austraaliani. Samuti on Kriss Soonik olnud esindatud Vogue’i, Elle, Grazia, InStyle’i jt ajakirjades üle maailma ning leidnud tee näitlejate Kirsten Dunsti ja Noemi Harrise ning lauljate Miley Cyruse ja Marina & The Diamondsi garderoobi. Kriss, kes on nüüdseks pesumaailmas tuntud nimi, tunnistas, et oma äri alustamine oli raske. “Peadki olema põikpäine ja tegema risti vastupidi soovitustele. Aga ma ei hüpanud lihtsalt pea ees tundmatusse vette – tegin ära kõikvõimalikud turu-uuringud, ” selgitas Kriss.

 • poder

  Selguvad Äripäeva Gaselli TOPi võitjad

  Palju õnne ja edu kiiretele kasvajatele!

 • Lõuna ja suhtlemine

 • 380 × 450 gasell2020 esinejad taustaga7

  „Kriisis karastudes tugevamaks tippjuhiks“

  Anne Mere on HKScani Eesti juht

  Loe veel

  HKScan Estonia on Baltimaade suurim lihatöötlemise ja -müügi ettevõte, kus eelmisel aastal töötas keskmiselt 1500 inimest. Anne Mere karjääri raskemad hetked on olnud Rakvere töötajate streigi lahendamine, mis kestis väga pikalt – algas 2017 oktoobris ja lõppes 2018 aprillis. Börsiettevõttena ja tegutsedes eri turgudel pidi Mere käima ka Soomes ja Rootsis ametiühinguinimestega rääkimas, samuti sealsete keskliitudega. Streigi mõju ulatus nii farmideni kui ka koostööpartneriteni. “Kui on kriisiolukord, mida see ikkagi kindlasti oli, siis ikkagi otsustus ja vastutus langeb just juhile. See nõuab selget arusaama ja plaani, kuidas sellistest olukordadest välja tulla, ja selle kommunikeerimist kõikidele osapooltele,” ütles Mere.

 • 380 × 450 gasell2020 esinejad taustaga5

  „Miks tagasihoidlikud plaanid vajavad külma närvi?“

  Martin Sepping on Muhu Leib OÜ asutaja

  Loe veel

  Algselt Muhu saarel tegutsenud ettevõte OÜ Muhu Leib laiendas 2015. aasta veebruaris tootmist, kolides selle ka mandrile. Uueks tootmiskohaks valis pagarikoda Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus asuvad ruumid. Martin Seppingu sõnul olid ettevõtte tulevikuplaanid tagasihoidlikud, kui selle asemel hakati Tallinnas järjest avama uusi pagarikodasid. Värske leiva lõhn meelitas ostjaid ning tihtipeale võis näha uksest välja ulatuvad järjekordi. Viimasel paaril aastal aga kimbutavad Muhu Leiba maksuvõlg ning poodide sulgemine.

 • 380 × 450 gasell2020 esinejad taustaga3

  “Mida teha teisiti ja minust paremini”

  Meelis Milder on Eesti tippjuht ja ettevõtja, Baltika nõukogu nõunik

  Loe veel

  Meelis Milder on töötanud Baltika tegevjuhina alates 1987. aastast. “ Ühest väga pikast eluperioodist väljatulek tuleb ikkagi natuke ootamatult. Ma tõesti olin Baltika taasasutaja ja juht 32 aastat. See ei ole mitte ainult ju ühe missiooni või nägemuse elluviimine, vaid pidev pingutus ja harjumus. Teavitasime tänavu börsi ja avalikkust uuest tegevus- ja finantseerimisplaanist, mis on Baltika ajaloo üks radikaalsemaid samme.” Meelis Milderi juhtimisel elas Baltika üle viimase kriisi aastatel 2008-2010, Vene-Ukraina turgude kukkumist jm. “Minu kogemus on see, et kriisid tulevad alati keerulisemad, kui me ette näeme. Nendeks eraldi valmistuda ei ole võimalik, selles mõttes, et hakata asju kuidagi teistmoodi tegema. Välja arvatud raha kogumine,” tõdeb Milder.

 • kohvitass

  Virgutuspaus

 • 380 × 450 gasell2020 esinejad taustaga8

  „Ärihitt sünnib läbi õige ajastuse“

  Sven Lõhmus on eesti helilooja ja muusikaprodutsent

  Loe veel

  Sven Lõhmus on oma karjääri jooksul teinud koostööd mitmete koosseisude ja artistidega, nagu Vanilla Ninja, Laura Põldvere, Urban Symphony, Ivo Linna, Anne Veski, Koit Toome , Getter Jaani ja paljud teised. Paljude tuntud laulude autor on ka aktiivne muusik, osaledes ansamblites Mr. Happyman ja Black Velvet jpt. Läbi aastate on Lõhmus olnud aktiivne Eesti Eurovisiooni eelvoorus osaleja ja tema kirjutanud lauludega on Eurovisiooni lõppvõistlusele pääsenud mitmed artistid Getter Jaanist Laura Põldvereni. Sveni on tunnustatud Eesti popmuusika auhinna “Kuldne plaat” laureaadiks üle kümne korra, samas on ta võitnud reklaami ja tunnustmuusika autorina palju tähelepanu. Tema lood on kogunud video keskkonnas miljoneid vaatajaid, populaarseimaks nende seast Ameerika mandril tähelepanu pälvinud kunagise menuhiti “Rockefeller Street” uusversioon, mille vaatamisi on kogunenud rohkem kui mõnisada miljonit.

 • 380 × 450 gasell2020 esinejad taustaga6

  “Iduettevõtja hoogne teekond”

  Kristjan Maruste on iduettevõtte Comodule üks asutajatest

  Loe veel

  Comodule’i tehnoloogiat kasutab praegu umbes 55 000 sõidukit üle maailma. Kui lisada juurde tarkvaralahendused, siis ulatub sõidukite hulk üle 100 000. Sõidukeid on Euroopas, Ameerikas, Uus-Meremaal, Indias ja mujalgi. “Enam kui 43 riigis tiksuvad meie seadmed – seega, kui mul on paha tuju, võtan lahti maailmakaardi ja tuju läheb kohe heaks,” rõõmustab Maruste. “Kui sul on Hiinas tootmispartnerid, Euroopas oled sa ise ja klient on Ameerikas, siis ongi su tööpäev 24 tundi järjest ja ettevõte peabki toimetama 24 tundi ööpäevas,” usub Maruste.

Kavas on ka üllatusesinejad, kes veavad suud kõrvuni!

* kavas võib tulla ette muudatusi, korraldaja ei vastuta heade esinejate lisandumise eest 

Miks tulla Gaselli Kongressile?

Gaselli Kongress on tunnustus ja inspiratsiooniüritus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus.

 1. Gaselli Kongress on praktiline, sest ettekanded pakuvad kogemust ja nõuannet. Esinejad teavad täpselt gasellide ees seisvaid valikuid ja on paljud neist ise läbi teinud.
 2. Gaselli Kongress on inspireeriv, sest ettekanded on tõelised (ettevõtlus)lood sellest, kuidas inimesed on raskustega võidelnud, mitte igavad või ülesuhkrustatud esinemised. Üles astuvad inimesed, kellele mõeldes tahaks öelda „Wow!“ .
 3. Esinejad räägivad asjadest, millega iga ettevõtja suudab ennast samastada.
 4. Esinejad on tuntud ettevõtjad ja põnevad inimesed. Anne Mere, Jüri Pihel, Sven Lõhmus, Anssi Rantanen jt räägivad Gaselli Kongressil ausalt oma loo saadud kogemustest ja õppetundidest.
 1. Gaselli Kongress loob hea tunde kõikidele osalejatele, sest see on avalik tunnustus kõigile kiiresti kasvavatele ja töökatele ettevõtetele.
 2. Gaselliliikumine kogub Eestis hoogu. Äripäev, Delovoje Vedomosti ja teised Äripäeva väljaanded portreteerivad gaselle aastaringselt.
 3. Gaselli Kongress tuleb rahva ette tuntud headuses – see toimub 20. korda. Täpselt sama vana on ka Eesti gaselliliikumine. 

  Loe Äripäevas ilmunud lugusid Gasellist SIIT

VAATA EELMISTE AASTATE GALERIISID

 Vaata 2017. aasta galeriid Vaata 2018. aasta galeriid Vaata 2019. aasta galeriid 

OSALEJAD
02.01.2020 seisuga 289 osalejat

PESUEKSPERT
BALTIC INTERTEX
NJORD ADVOKAADIBÜROO
ADVOKAADIBÜROO BJORK LEGAL
RECRUITMENT ESTONIA
OILIKEN KINNISVARA
OILIKEN KINNISVARA
MALWAREBYTES ESTONIA
PRIMOSTAR
KIRJANURK
X-DREAM
X-DREAM
STAGNATION
X-DREAM
KIRJANURK
STAGNATION
BENGEL INVEST
STAGNATION
STAGNATION
ULAKAS KAUNITAR
HALDJA HAMBARAVI
HALDJA HAMBARAVI
HAKA PLAST
SAKSA AUTOMAATIKA
PUBLICON
PUBLICON
PUBLICON
PUBLICON
PUBLICON
PUBLICON
FAMA INVEST
SAVOTTA
HAKA PLAST
ECOTANK
AVEX CHANGE
HOLDFAST
KORE INVEST
AVEX CHANGE
KORE INVEST
SAVOTTA
CLIOX
KAHU & KAHU EHITUS
RGR METALL
EESTI METSAMEISTER
RGR METALL
ESTICA HAMBALABOR
ESTICA HAMBALABOR
WUNDER ESTONIA
SIGMASYSTEMS
SIGMASYSTEMS
SIGMASYSTEMS
SIGMASYSTEMS
ESTICA HAMBALABOR
ESTICA HAMBALABOR
TURSEKESKUS
TURSEKESKUS
LINTEXON
LINTEXON
TINGOPOL
ETTEVÕTLUSE ARENDAMISE
RANTELON
TAITAL TRANS
ARTFUL
VELJEKODA
TAVEPRO
RANTELON
FLOORIN
TALLINNA ETTEVÕTLUSAMET
LAIDEST
TALLINNA ETTEVÕTLUSAMET
TALLINNA ETTEVÕTLUSAMET
FLOORIN
LASERSTUUDIO
PUHASTUSPROFF
ORAKO
INSERO
SCANDIKIDS
SCANDIKIDS
PUHASTUSPROFF
LATERNA MAGICA
BALTIC MARINE SERVICES TALLINN
RGR AIRON
UNLIMITED MEDIA
EESTI PUU
ADOXA
ETTEVÕTLUSE ARENDAMISE
VAO
VITRECON
GRENKA
DYNOMAX
SHIPSTER
GRENKA
BONA MANUS
IMPERNOVA
DYNOMAX
GROW FINANCE
GROW FINANCE
GROW FINANCE
VIA EXPRESS
ELECTROMATIX
WERBUNG
JALAX
GROW FINANCE
DECOLAND
CUBA FILMS
MARCELLUS
MAGMA
REVISMO
REVISMO
DECOLAND
KATUSEFIRMA
MARCELLUS
RADIS
KATUSEFIRMA
CUBA FILMS
ORAKO
MARCELLUS
REVISMO
KATUSEFIRMA
TALLINNA JÄÄTMETE TAASKASUTUSKESKUS
AUTO LÜLITI
MAGMA
BGM EHITUS
VT RAAMATUPIDAMISBÜROO
CR CONSTRUCTION
REVIX GRUPP
KL TRADE
ESTKONSULT
KL TRADE
VT RAAMATUPIDAMISBÜROO
KLIINIK32
3PARK
CR CONSTRUCTION
REVIX GRUPP
3PARK
SVERRESSON
SILFER
EMPOWER 4WIND
SVERRESSON
TRENDWOOD
SW ENERGIA
EMPOWER 4WIND
VARAJASE KAASAMISE KESKUS
SVERRESSON
VARAJASE KAASAMISE KESKUS
VARAJASE KAASAMISE KESKUS
LINNU TALU
ASSAR
CITYEHITUS
CONSTRUCTO
PRIME LINE
PRIME LINE
POWERAM ELEKTRISEADMED
ELECTROMATIX
PENTAMET
ASSAR
KATUSE PROFID
KATUSE PROFID
POWERAM ELEKTRISEADMED
CITYEHITUS
ELLINGTON PRINTING
KATUSEFIRMA
ASSAR
CONSTRUCTO
ISEKALLUR
EESTI HALDUS
ISEKALLUR
ISEKALLUR
EESTI HALDUS
EESTI HALDUS
RENTEST
KEITZ TRANS
EESTI HALDUS
RENTEST
ISEKALLUR
ITECH MEDIA SOLUTIONS
GLAMLAC
MAHEMAA
GLAMLAC
HD FOREST
VEIKOPP
HD FOREST
MAHEMAA
ITECH MEDIA SOLUTIONS
VEIKOPP
UDDE-TOOLING
ITECH MEDIA SOLUTIONS
LUMAV COMMERCE
MONDAY MEDIA
PLASTOK
ÖSEL CONSULTING
ROOHOUSE EHITUS
ÖSEL CONSULTING
HT TRADE
MONDAY MEDIA
PLASTOK
LUMAV COMMERCE
ROOHOUSE EHITUS
ÖSEL CONSULTING
ÖSEL CONSULTING
ROOHOUSE EHITUS
ÖSEL CONSULTING
ÖSEL CONSULTING
ROOHOUSE EHITUS
OHP
ROBIN WOOD TRADING
ROBIN WOOD TRADING
AVANTIRENT
B&W METALL
KLINGER BALTIC
PANAMIR
PANAMIR
ENERGIATEHNIKA
RESYS
KIRJANURK
KIRJANURK
KIRJANURK
KIRJANURK
MIVO EHITUS
MIVO EHITUS
MIVO EHITUS
MIVO EHITUS
INITIATIVE
INTERSTUDIO
INTERSTUDIO
HAMMARPRODUKTER
DOLM IT
DOLM IT
INFRAGATE EESTI
LINNAKODU
LINNAKODU
LINNAKODU
LINNAKODU
LINNAKODU
LINNAKODU
STILLABUNT
STILLABUNT
LARS KROGIUS BALTIC
ESTLANDER GRUPP
HESTA CHEMICALS
ESTLANDER GRUPP
HESTA CHEMICALS
MT GRUPP
ESTLANDER GRUPP
B&W METALL
B&W METALL
B&W METALL
AVEX CHANGE
AVEX CHANGE
TRENDWOOD
REVISMO
INSERO
INSERO
INSERO
BGM EHITUS
MARKLAND TRADE
MARKLAND TRADE
MARKLAND TRADE
MARKLAND TRADE
RIA.COM MARKETPLACES
RIA.COM MARKETPLACES
VELJEKODA
JALAEXPERT
3PUNKTI
JALAEXPERT
3PUNKTI
JALAEXPERT
MT GRUPP
JALAX
TAVEPRO
TARTU LV ETTEVÕTLUSE OSAKOND
INITIATIVE
INITIATIVE
INITIATIVE
LINTEXON
SILFER
JALAEXPERT

Gaselli Kongress Facebookis

Gaselliliikumine

Eesti gaselliliikumine tähistab 2020. aastal 20. sünnipäeva – täpselt nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi, korraldanud Gaselli Kongressi ja kirjutanud gasellfirmade käekäigust. Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Gaselliliikumine väärtustab kiiresti kasvavaid ettevõtteid teadmises, et just nemad loovad igas riigis enim uusi töökohti, on paindlikud, kiired ja julged. Gaselliliikumine on pärit USAst, termini autor on Ameerika majandusteadlane David Birch. Kiiresti kasvavate ettevõtete edetabeleid koostavad näiteks Soome juhtiv majandusleht Kauppalehti ja Rootsi suurim majandusleht Dagens Industri.

Gaselli TOP

Äripäeva kiiresti arenevate firmade edetabel ehk Gaselli TOP on ilmunud järjest 20 aastat. Paljud kunagi gasellli edetabelisse jõudnud ettevõtted on tänaseks kasvanud suurteks stabiilseteks ettevõteteks. Igal aastal jõuab Gaselli TOPi edetabelitesse umbes 1000 kiiresti arenevat ettevõtet ehk just nii paljud Eesti ettevõtted vastavad TOPi tingimustele. Kõige kiiremad kasvajad paisutavad oma käivet kümneid kordi.

gasellfirma_small

Kui oled gasellifirma, kasuta julgelt gasellilogo! Laadi alla logo .pdf formaadis Laadi alla logo .png formaadis

Gaselliliikumist toetavad:

lhv_black TalTech_Majandus_ENG_Gradient

Kongressi toetavad:

Topauto Logo 08.05CWT logo - Color - CMYKria_logoCoffee Address logo (1)