Tagasi üles

Gaselli Kongress on tunnustus ja inspiratsiooniüritus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus.

Programm

 • kohvitass

  Registreerimine ja hommikukohv

 • mandel

  Äripäeva peatoimetaja 

  Meelis Mandel

 • Joel Ostrat

  “Küpsetab, naudib, elab”

  kokk ja restoraniärimees Joel Ostrat

  Loe veel

  Esimene Joeli restoran Cafe Truffe avas uksed enam kui 12 aastat tagasi. Ja on jätkuvalt Tartu raekoja platsi armastatuim restoran. Särtsu täis Joel on ühtekokku käima pannud 15 restorani. Kirjutanud huvitava kokaraamatu ning sisenenud jaemüügiturule – Gustavi ja Joel Ostrati kaubamärkide all müüakse nii Werneri kohvikust tuntud kooke kui ka valmistoite. Mees, kes mitte vaid ei juhi oma ettevõtteid, vaid ise tõepoolest ka oma klientidele toitu valmistab, ütles 2016. aastal: “Nüüd on kõik. Olen endale lubanud, et sel aastal enam ühtki uut kohta ei ava.“ Mida teeb Joel niivõrd teistmoodi, et suudab sisuliselt aastast aastasse avada ühe eduka äri? Ja veel enam – juba loodud äridele konkurendi! Hoogsast kasvamisest annab aimu ka Mattias Cafe OÜ, mis on kaks aastat järjest olnud gasellettevõte. Gaselli Kongressi laval räägib Joel, kui karm äri pealtnäha glamuurne restoranindus tegelikult on ja kuidas iseendale konkurente luues kasvada ja ellu jääda.

 • Olav Ehala

  “Nukitsamehest 90 000 LHV aktsiani”

  armastatud helilooja ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi juht Olav Ehala

  Loe veel

  Esimestest taktidest saab pea iga eestlane aru, kui algab Olav Ehala loodud teos. Kuigi tunneme ta laule hästi, jääb temasse ikka salapära, mis paneb iga tema sõna ja nooti alati hoolega kuulama. Ja paneb ka ettevõtjaid – 2017. aasta suvi läks nii Eesti kultuuri kui ka ettevõtluse ajalukku. LHV asutaja ja suuromanik Rain Lõhmus annetas Eesti Rahvuskultuuri Fondile, mille juht Olav Ehala on, 90 000 LHV Groupi aktsiat, mille turuväärtus on tänase seisuga enam kui 1 miljon eurot. Milliseks Ehala Eestit selle tehinguga muuta soovib ning kellele sellest õigupoolest kasu on, räägib ta tõepoolest kordamineval moel.

 • Indrek Laul

  “Estonia sinu elutoas”

  Estonia Klaverivabriku omanik Indrek Laul

  Loe veel

  Indrek Laul on Eesti ühe märgi ja eduka ekspordiartiklina tuntud Estonia tiibklaverite tootja Estonia Klaverivabriku omanik. Ta on olnud klaveritootmises 1991. aastast, nii et tänavu läheb tal 25. aasta. Indrek Laul õppis Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal ja seejärel Tallinna Konservatooriumis,  jätkas õpinguid Belgradi kunstiülikoolis ja seejärel  New Yorgi Juilliard Schoolis. Võõrsil sai veedetud ühtekokku 24 aastat. Naastes Eestisse, on Indrek Laul veendunud et rahvusvahelise edu saavutamiseks on lisaks pilli heale kõlale oluline ka klavervabriku lugu, mis näitab, et armastus muusika vastu antakse edasi põlvest põlve. Selleks, et suurele turule siseneda, peab asi olema väga selgelt kahe jalaga maa peal. Pilli kvaliteet peab olema tasemel, mis on suuteline ja võimeline võistlema rahvusvahelisel turul. Bluffida siin ei saa!

 • poder

  Selguvad Äripäeva Gaselli TOPi võitjad.

  Palju õnne ja edu kiiretele kasvajatele!

 • Lõuna ja suhtlemine

 • Anastassia Kovalenko

  “Kaotusega ei lepi!”

  poliitik, jurist ja motosportlane Anastassia Kovalenko

  Loe veel

  „Ma ei seisa kunagi paigal – kui midagi saavutan, siis mõtlen, mis edasi saab, mis on järgmine samm, milline on minu järgmine missioon,” on öelnud Anastassia Kovalenko enda kohta. Eelmisel aastal valiti ta Eesti aasta parimaks naismotosportlaseks. Praegu osaleb ta Itaalia meistrivõistlustel, kus augusti etapil sai naiste arvestuses teise koha. Haridusest lugupidavast perekonnast pärit Anastassia ennast tippsportlaseks ei pea. Nõnda on ta hoogsalt sisenenud poliitikasse – 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimised olid Kovalenko jaoks võidukad – nüüd lööb ta kaasa Tallinna linnavolikogus. Juristi haridusega ning advokaadibüroo Soraineni kogemusega Anastassia Kovalenko aga kohut ei armasta. Ta on võtnud eesmärgiks parandada inimeste elu ilma kohtusse jõudmata, sest kohus on tema jaoks paik, kuhu lähevad kaotajad.

 • Triin Peips

  “Vabastiilis metsanduses”

  Gasellettevõtte Ökopesa OÜ omanik ja endine suustaja Triin Peips

  Loe veel

  Endise laske- ja murdmaasuusatajana, aktiivse sportlasena (kuni aasta 2009) asutas Triin Peips Ökopesa 2007. aasta kevadel. Ta alustas üksi ja metsaistutamisega. „Suusasportlasena mul sponsoreid ei olnud ja oli vaja raha teenida. Mingi hetk tabasin end mõttelt, et istutamisteenust võiks osutada oma ettevõtte alt,“ räägib Peips.

  Töötajaskond on aastatega kasvanud kolmekümnepealiseks – firmas töötab 27 meest ja ainult 3 naist. Mahlaka ütlemisega Triin sobib meeste kollektiivi etteotsa kui valatud. Endale pähe ta kellelgi istuda ei lase. Triin ütleb, et tööd peab tegema. Eriti ettevõtte alguses peab tööd rõvedalt palju tegema. Kui vaja, ka puhkepäevadel ja öösel!

 • kohv

  Virgutuspaus

 • Reet Aus

  Vastutab ja loob

  Tunnustatud disainer, Aus Design omanik Reet Aus

  Loe veel

  „Teen uuesti. Ei õnnestu, proovin uuesti. Ei õnnestu, proovin jälle. Iga kord üritan leida uut nurka ja lõpuks õnnestub“, jagab tarkusi Reet Aus, firma Aus Design omanik ja tunnustatud disainer. Tema tunnustusi võibki jääda loetlema: ta on reastatud ühena 20-st Põhja-Euroopa olulisematest naisettevõtjatest, Silmapaistev noor eestlane 2014, ajakirja Anne ja Stiil aasta naine 2013, Kodanikuühiskonna aasta ettevõtja.  Esimese ettevõtte lõi Reet juba kooliajal, palgatööd ei ole ta kunagi eesmärgiks pidanud ja on seda isegi teadlikult vältinud. Reeda tugev külg on disainimine, ka meeldib talle tootearendusprotsess. Reet armastab probleemide ülesleidmist ja nende lahendamist. Ta on õppinud ebavajalikust loobudes eesmärgi poole teed rajama.

 • Norris

  Mobiilse pankuri tähelend

  Kiirelt kasvava mobiilse panga Monese asutaja ja juht Norris Koppel

  Loe veel

  Norrisel on pikaajaline kogemus ettevõtluses Suurbritannias, ta on asutanud ettevõtted nagu Blue Barracuda, MyJar ja LendFusion. Kuid tähelend algas hoopis 2015.aasta sügisel, kui Norris avas esimese mobiilse panga Monese. “Idee luua Monese sai alguse isiklikust kogemusest, kui kolisin Londonisse ja avastasin, et välismaalasena on kohalikku pangakontot bürokraatia tõttu avada ülikeeruline ja aeganõudev,” tõdeb Norris. Tema asutatud pangaga on nüüdseks liitunud 40 000 kasutajat 179 riigist. Kokku tehtud 1,8 miljonit ülekannet kogusummas 150 miljonit naela. Mitmeid auhindu võitnud 100% mobiilne Suurbritannia pangateenus Monese kaasas 10 miljonit dollarit nimekatelt rahvusvahelistelt investoritelt.

 • Kaidi Ruusalepp

  Idufirmade börsi hai

  Kaidi Ruusalepp, start-up’ide börsi Funderbeam asutaja ja juht

  Loe veel

  Kas ma ärkan hommikul üles tundega, et ei jõua tööle minekut ära oodata, ja lähen õhtul koju, et oodata hommikut – sest elu tööl on põnev? Just sellise tunde tekitab töö Kaidi Ruusalepale, kes on start-up’i Funderbeam üks asutajatest ja tegevjuht. Kaidi Ruusaleppa peetakse üheks kõige mõjukamaks naisettevõtjaks Euroopas.
  Kaidi Ruusalepp alustas oma tööteekonda Riigikantseleist, kui ehitati üles e-Eestit, ja lõpetas Tallinna Börsiga, mis seal oldud aastate jooksul muutus paljude ülevõtmiste tulemusel suure rahvusvahelise korporatsiooni kohalikuks kontoriks. Kõik need organisatsioonid on ühel või teisel kujul Eestit kujundanud. Nüüd loodab ta, et ei hakka kujundama mitte ainult Eestit, vaid tervet maailma. „Ma ei jäta siin tagasihoidlikkusele ruumi, sest väikeses riigis peab suurelt mõtlema. Muidu on lihtsalt olemine!“ lausub ta.

Kavas on ka üllatusesinejad, kes veavad suud kõrvuni!

* kavas võib tulla ette muudatusi, korraldaja ei vastuta heade esinejate lisandumise eest 

Miks tulla Gaselli Kongressile?

Gaselli Kongress on tunnustus ja inspiratsiooniüritus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus.

 1. Gaselli Kongress on praktiline, sest ettekanded pakuvad kogemust ja nõuannet. Esinejad teavad täpselt gasellide ees seisvaid valikuid ja on paljud neist ise läbi teinud.
 2. Gaselli Kongress on inspireeriv, sest ettekanded on tõelised (ettevõtlus)lood sellest, kuidas inimesed on raskustega võidelnud, mitte igavad või ülesuhkrustatud esinemised. Üles astuvad inimesed, kellele mõeldes tahaks öelda „Wow!“ .
 3. Esinejatel on sõnum just väikettevõtetele, nad räägivad asjadest, millega iga väikeettevõtja suudab ennast samastada.
 4. Esinejad on tuntud ettevõtjad ja põnevad inimesed. Olav Ehala, Anastassia Kovalenko, Kaidi Ruusalepp, Joel Ostrat  jt räägivad Gaselli Kongressil ausalt oma loo saadud kogemustest ja õppetundidest.
 1. Gaselli Kongress loob hea tunde kõikidele osalejatele, sest see on avalik tunnustus kõigile kiiresti kasvavatele ja töökatele ettevõtetele.
 2. Gaselliliikumine kogub Eestis hoogu. Äripäev, Delovoje Vedomosti ja teised Äripäeva väljaanded portreteerivad gaselle aastaringselt.
 3. Gaselli Kongress tuleb rahva ette tuntud headuses – see toimub 18. korda. Täpselt sama vana on ka Eesti gaselliliikumine. 

  Loe Äripäevas ilmunud lugusid Gasellist SIIT

VAATA EELMISTE AASTATE GALERIISID

Vaata 2014 aasta galeriid Vaata 2015 aasta galeriid  Vaata 2016. aasta galeriid Vaata 2017. aasta galeriid

OSALEJAD
26.01.2018 seisuga 253 osalejat

Andres Teder, BÜROOMÖÖBLI KESKUS OÜ
Siim Tõnismäe, CASTORWOOD OÜ
Ardo Nõmm, CASTORWOOD OÜ
Rein Remmel, CLOUD.EE OÜ
Jürgen Käsper, CLOUD.EE OÜ
Maido Roosimets, COMFORT AE AS
Enno Rõõs, COMFORT AE AS
Taavi Raidma, CONVERTAL
Airi Purge, CONVERTAL
Mait Lõhmus, CORE CAPITAL
Karl Jakobson, CORE CAPITAL
Andrei Jungin, CLARO
Marina Utkina, CRUSHTEC OÜ
Aleksandr Korjagin, CRUSHTEC OÜ
Ants Uus, DECOLAND OÜ
Inessa Uus, DECOLAND OÜ
Einar Velpler, DEOS INT OÜ
Dmitri Kutser, DKM BROTHERS OÜ
Nimi Täpsustamisel, DKM BROTHERS OÜ
Nimi Täpsustamisel, DKM BROTHERS OÜ
Nimi Täpsustamisel, DKM BROTHERS OÜ
Kalle Tuhk, DTRIM GRUPP OÜ
Mikk Umbleja, EESTI KILLUSTIK
Taavi Lellep, EESTI METSAMEISTER OÜ
Mart-Sander Mõts, EESTI METSAMEISTER OÜ
Joel Lobjakas, EESTI METSAMEISTER OÜ
Karlos Airabetjan, EESTI METSAMEISTER OÜ
Elen Haasmaa, EESTI TÕULOOMAKASVATAJATE ÜHISTU TÜH
Heiki Mahlakas, EHITA
Kalmer Schüts, EHITA
Teet Reinson, EHTON OÜ
Raido Matsik, EHTON OÜ
Siiri Pank, ELLINGTON PRINTING OÜ
Nimi Täpsustamisel, ELLINGTON PRINTING OÜ
Nimi Täpsustamisel, ELLINGTON PRINTING OÜ
Nimi Täpsustamisel, ELLINGTON PRINTING OÜ
Sander Reitalu, ENEMAT
Toomas Sõmer, ENGLO OÜ
Karin Punning, ENGLO OÜ
Aleksei Opahhov, EVOCON GRUPP
Sergei Melnikov, EVOCON GRUPP
Indrek Laul, ESTONIA KLAVERIVABRIK AS
Sulev Narusk, FENDERNET OÜ
Meelis Jakobson, FENDERNET OÜ
Sergei Gortšinski, FERRAINVEST OÜ
Elvis Lillevälja, FIRST STEP OÜ
Raigo Õunapuu, FOB SOLUTIONS OÜ
Leho Luukas, FRANK EVENTS OÜ
Taavi Puuorg, FRANK EVENTS OÜ
Jaago Schmuul, FREILE OÜ
Lea Tõnts, FREILE OÜ
Erki Lastik, FRESELLE CUSTOMS AGENCY OÜ
Karl Kallas, JALAEXPERT
Katrin Hatšaturova, JALAEXPERT OÜ
Rita Kender, JALAEXPERT OÜ
Sirje Saaremaa, JALAEXPERT OÜ
Teet Vaar, KATUSETARK OÜ
Sirje Lubi, KROGIUS GROUP SERVICES OÜ
Preet Russak, KUUBIK PROJEKT OÜ
Laura Niit, L.L CORRECTOR OÜ
Lembit Niit, L.L CORRECTOR OÜ
Tarmo Tuisk, LAOMAAILM AS
Nimi Täpsustamisel, LAOMAAILM AS
Nimi Täpsustamisel, LAOMAAILM AS
Nimi Täpsustamisel, LAOMAAILM AS
Kert Loide, LOIDE GROUP

Riina Klemet, LOITSUKELLER OÜ
Jaanika Aluste, LOITSUKELLER
Julia Malasok, LOITSUKELLER
Tiina Viilop, LOITSUKELLER
Toomas Meldre, LOMPKA SK OÜ
Kalle Immato, LUMEN ERAKLIINIK OÜ
Merike Immato, LUMEN ERAKLIINIK OÜ
Martin Raud, LUMEN ERAKLIINIK OÜ
Maanus Raud, LUMEN ERAKLIINIK OÜ
Toomas Soopere, LUXVEG OÜ
Kati Soopere, LUXVEG OÜ
Evi Kuusik, MAHEMAA OÜ
Evelin Kuusik, MAHEMAA OÜ
Joel Ostrat, MAITSE & ELAMUS OÜ
Maris Prisko, MALMERK KLAASIUM OÜ
Silja Sepp, METSAKOHIN OÜ
Tõnu Sepp, METSAKOHIN OÜ
Martti Hoop, MIRIDON OÜ
Mati Kaljumäe, MIVO EHITUS OÜ
Avo Allikmäe, MIVO EHITUS OÜ
Siim Heinaste, MIVO EHITUS OÜ
Rain Allikmäe, MIVO EHITUS OÜ
Ilona Hnõkin, MOBEX OÜ
Aleksei Hnõkin, MOBEX OÜ
Priit Vaikmaa, MONDAY MEDIA
Kärtu Vaikmaa, MONDAY MEDIA
Norris Koppel, MONESE LTD EESTI FILIAAL LTD
Andres Rätsepp, MUDARAVILA INVESTEERINGUD
Kadi Maldur, MULDER OÜ
Erkki Torn, MY FITNESS
Marika Mäsak, MY FITNESS
Piret Kotka, MY FITNESS
Nimi Täpsustamisel, NAIR OÜ
Nimi Täpsustamisel, NAIR OÜ
Andri Tops, NORDCEL CLIMATE OÜ
Jürgen Rätsep, NORDHOLM
Evelyn Neido, ODIEN OÜ
Janar Neido, ODIEN OÜ
Olav Ehala, OLAV EHALA
Anne Laan, OTEPÄÄ REHABILITATSIOONIKESKUS OÜ
Ave Saaber, OTEPÄÄ REHABILITATSIOONIKESKUS OÜ
Katre-Liis Treufeld, OTEPÄÄ REHABILITATSIOONIKESKUS OÜ
Katriin Laan, OTEPÄÄ REHABILITATSIOONIKESKUS OÜ
Liina Lokko, OTEPÄÄ REHABILITATSIOONIKESKUS OÜ
Mihhail Grinkov, PAELA EHITUS OÜ
Airita Aim, PALAZZO SISUSTUSSALONG OÜ
Aleksander Gansen, PALAZZO SISUSTUSSALONG OÜ
Gea Grents, PALAZZO SISUSTUSSALONG OÜ
Reena Rist, PALAZZO SISUSTUSSALONG OÜ
Anu Sepp, PIRITA HAMBARAVI OÜ
Tarvo Iskül, PLASTOK
Aivar Küüle, POWERAM ELEKTRISEADMED OÜ
Margus Hinn, POWERAM ELEKTRISEADMED OÜ
Rauno Mikkor, PREAB AS
Aivar Apsalon, PREAB AS
Alar Laanso, PREAB AS
Anu Sopp, PREAB AS
Indrek Uusalu, PRIMOSTAR OÜ
Vadim Apuhtin, PROFLOORS OÜ
Aleksander Kolobov, PROGLASS
Daria Pervova, PROGLASS
Tiit Tõnspoeg, PROWOOD OÜ
Nimi Täpsustamisel, PROWOOD OÜ
Üllar Burk, PUUMAAILM OÜ

Kuno Tammearu, PÄÄSTEAMET
Kristjan Kulu, QSYS EESTI OÜ
Mauri Abner, RADIS
Veljo Konnimois, RADIUS MACHINING OÜ
Maarek Sikamägi, RADIUS MACHINING
Kristi Konnimois, RADIUS MACHINING
Tanel Uibokand, RADIUS MACHINING
Mikk Ristna, RAKENDUSGEOLOOGIA OÜ
Aivo Lokotar, RAKENDUSGEOLOOGIA OÜ
Raul Vanikov, RAXOEST OÜ
Aarne Rahn, RAXOEST OÜ
Kareli Rahn, RAXOEST OÜ
Mart Rae, RAXOEST OÜ
Kari Sjöblom, REGULARIS OÜ
Ülle Koppel, REGNUM CONSULT
Jüri Reinpõld, REGNUM CONSULT
Kirsi-Marja Sjöblom, REGULARIS OÜ
Raigo Sepp, RKM TEAM
Mari-Liis Sepp, RKM TEAM
Priidu Kooskora, ROADPLAN OÜ
Edgar Berman, ROADPLAN OÜ
Indrek Oden, ROADPLAN OÜ
Riho Milva, ROADPLAN OÜ
Eduard Fomin, SCANDINAVIAN WINDOW OÜ
Nimi Täpsustamisel, SCANDINAVIAN WINDOW OÜ
Urmas Liivand, SIGMATIC OÜ
Jaana Liivand, SIGMATIC OÜ
Nimi Täpsustamisel, SKULPTUURIGALERII OÜ
Tauno Kangro, SKULPTUURIGALERII OÜ
Uno Valgre, SPAN
Nimi Täpsustamisel, SKYLIVE TELECOM AS
Nimi Täpsustamisel, SKYLIVE TELECOM AS
Nimi Täpsustamisel, SKYLIVE TELECOM AS
Erlend Kotkas, SKYWIND OÜ
Marko Taevere, STARTAX AS
Mait Pärg, SW ENERGIA OÜ
Martin Lokk, SWEDOL AB (PUBL) EESTI FILIAAL
Svetlana Sügijainen, TALLINNA JÄÄTMETE TAASKASUTUSKESKUS AS
Kertu Tiitso, TALLINNA JÄÄTMETE TAASKASUTUSKESKUS AS
Rain Rõmmelgas, TAMMELAKS OÜ
Marilin Kroon, TARTU LV ETTEVÕTLUSE OSAKOND
Madis Mahlapuu, TERA AS
Meelis Kleinson, TINTER-PROJEKT OÜ
Vello Sova, TINTER-PROJEKT OÜ
Indrek Lensment, TINTER-PROJEKT OÜ
Jelena Tapner, TINTER-PROJEKT OÜ
Taavi Unga, THEK AUTOMAATIKA
Raido Pikkar, THORGATE MANAGEMENT
Janar Merilo, THORGATE MANAGEMENT
Oskar Kilk, TORM METALL
Märt Kasak, TORM METALL
Ott Jaakma, TORM METALL
Tanel Soosaar, TORM METALL
Gert Kerde, VAPI PEOPLE
Alexander Silman, VEIDIKO COMPANY OÜ
Nimi Täpsustamisel, VEIDIKO COMPANY OÜ
Reiko Kallion, VILLAARE OÜ
Mati Ertsen, WIRTGEN EESTI OÜ
Nimi Täpsustamisel, VIVOLTE OÜ
Triin Peips, ÖKOPESA OÜ
Toomas Rihvk, ÖSEL CONSULTING OÜ

Gaselli Kongress Facebookis

Gaselliliikumine

Eesti gaselliliikumine tähistab 2018. aastal 18. sünnipäeva – täpselt nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi, korraldanud Gaselli Kongressi ja kirjutanud gasellfirmade käekäigust. Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Gaselliliikumine väärtustab kiiresti kasvavaid ettevõtteid teadmises, et just nemad loovad igas riigis enim uusi töökohti, on paindlikud, kiired ja julged. Gaselliliikumine on pärit USAst, termini autor on Ameerika majandusteadlane David Birch. Kiiresti kasvavate ettevõtete edetabeleid koostavad näiteks Soome juhtiv majandusleht Kauppalehti ja Rootsi suurim majandusleht Dagens Industri.

Gaselli TOP

Äripäeva kiiresti arenevate firmade edetabel ehk Gaselli TOP on ilmunud järjest 18 aastat. Paljud kunagi gasellli edetabelisse jõudnud ettevõtted on tänaseks kasvanud suurteks stabiilseteks ettevõteteks. Igal aastal jõuab Gaselli TOPi edetabelitesse  umbes 1000 kiiresti arenevat ettevõtet ehk just nii paljud Eesti ettevõtted vastavad TOPi tingimustele. Kõige kiiremad kasvajad paisutavad oma käivet kümneid kordi.

gasellfirma_small

Kui oled gasellifirma, kasuta julgelt gasellilogo! Laadi alla logo .pdf formaadis Laadi alla logo .png formaadis

Gaselliliikumist toetavad:

lhv_black

Kongressi toetavad:

Hyundai_Logo_Vertical_Black_CMYKcreditinfo-master-log (1)TELIA_P_SPU2017-LOGO_MViDeal_25_logo_cmyk  logo3  Untitled-1  Adduco_logo-vector